Shkrimtari Avni Tafili i bashkohet NISMA-së

Shkrimtari Avni Tafili i bashkohet NISMA-së

Shkrimtari i shquar kaqanikas Avni Tafili ka kaluar në NISMA për Kosovën, ka njoftuar ai në llogarinë e tij në facebook. Avni Tafili është autor i

Tensione në kufirin Kosovë-Mali i Zi, Policia malazeze pengon banorët të shkojnë te Kulla e Zhlepit
Mustafa e Markoviq takohen në Shkodër për Demarkacionin
Lots of people get rich knowing nothing more than that.

Shkrimtari i shquar kaqanikas Avni Tafili ka kaluar në NISMA për Kosovën, ka njoftuar ai në llogarinë e tij në facebook.

Avni Tafili është autor i disa librave, ka pranuar disa çmime. Në angazhimin e tij në politikë për herë të parë ka fituar 5% të votave me 3 deputet në Komunën e Kaqanikut, me Partinë e Drejtësisë, për cilën parti ky është suksesi më i madh i arritur në ndonjë komunë.
PD e Ferid Aganit ka dalë me një deklaratë ku mes akuzave dhe përpjekjeve për nënçmim të figurës së Tafilit ka manifestuar frikën dhe trishtimin nga vetmia që po përjetojnë partia e 2% që tahmë këtë përqindje do duhet ta ndaj në 6 pjesë me parti tjera.

Ja publikimi i plotë i Avni Tafilit me rastin e kalimit në Nismë:

 

“Politike per popull, jo me popullin”, siç thoshte hoxha i nderuar, Jakup Asipi-Zoti e meshirofte!

E atyre, qe neperkemben besen tone dhe te qytetareve tane, shpejt do t’iu mbaroje koha. Dhe do te agoje beselidhja e forte per nje Kosove me te lire, me te drejte e me te zhvilluar. T’iu kthehen institucionet qytetareve. Dhe te jene ne sherbim te plote te tyre.
Kjo eshte besa mes meje dhe liderit te “Nisma per Kosoven”, Fatmir Limaj dhe burrave dhe grave te kesaj nisme.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: