Sot, një e Krishtere nga Berlini i Gjermanisë pranoi Islamin në zyret e KBI-së në Kaçanik

Sot me datë 20.04.2017, Në Këshillin e Bashkësisë Islame të Kaçanikut u bë pranimi i Islamit nga Dana Maureen Linke e cila nga feja Krishtere kaloi në fenë Islame. Këtë ceremoni e bëri kryetari i KBI-së Florim ef. Neziraj i cili e falënderoi dhe e përgezoi për zgjedhjen e saj.
Dana Linke tashmë e quajtur si Alima Linke ka edhe dy motra dhe nënën që e kanë pranuar fenë Islame, kurse djalin e saj e emërtoi nga emri Ayran me emrin Muhamed.

Në fund kryetari Neziraj i dhuroi një libër që do ti ndihmojë në praktikimin e Islamit, duke lutur Zotin xh.sh ti jep shëndet dhe jetë të gjatë në Islam.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *