Përfaqësuesi i Kosovës zë vendin e IV në garat ndërkombëtare në Kuvajt

Studenti Egzon Ibrahimi, i deleguar nga Bashkësia Islame e Kosovës në garat Ndërkombëtare të leximit dhe këndimit të Kuranit të mbajtura në Kuvajt, ka zënë vendin e IV në nivel botëror ka njoftuar kryeimami Sabri Bajgora në llogarinë e tij në facebook.

Ky është një sukses i madh për të gjithë Ne. Egzonit i dëshirojmë suksese të reja në arenën ndërkombëtare. Allahu e ruajtë në çdo hap të jetës së tij është shprehur kryeimami Bajgora./ekuilibër/

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *