Ambasadori amerikan Delawie e takon kundërshtaren e Amabasadës së Turqisë Arbana Xharrën

Ambasadori Amerikan në Prishtinë, Greg Delawie ka takuar gazetaren kundërshtare e hapur e Islamit dhe myslimanëve, si dhe një ofenduese e hapur e kolegëve nga ambasada e Turqisë, fjala është për Arbana Xharra, në ditën e fundit të muajit që shënohet edhe si muaji i gruas në Amerikë.

Për takimin është njoftuar përmes faqes në facebook të ambasadës së SHBA’ve në Prishtinë, përcjellë Gazeta Express.

“Ambasadori Delawie shënoi ditën e fundit të Muajit Historik të Gruas duke e takuar Gruan e Guximshme dhe kryeredaktoren e ‘Zëri’ Arbana Xharra, për të diskutuar për lirinë e shtypit dhe rëndësinë e gazetarëve që janë në gjendje të punojnë të lirë nga kërcënimet”, thuhet në njoftimin e ambasadës.

 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *