Zyrtari i CIA-s me deklaratë shokuese: Të gjitha sulmet terroriste janë mashtrim, ose të detyruara nga FBI /Video/

Zyrtari i CIA-s me deklaratë shokuese: Të gjitha sulmet terroriste janë mashtrim, ose të detyruara nga FBI /Video/

Robert David Steele është një oficer amerikan i zbulimit të Forcave të Armatosura të Shteteve të Bashkuara, i cili në "Trupat e Marinës" ka punuar për

SMS që flasin për provime e para në gjykimin e studentëve
Qosja thotë se në institucionet e larta kemi zyrtarë që kanë politikë jugosllave ndaj Shqipërisë
KFOR-i amerikan patrullon në Veri /Video/

Robert David Steele është një oficer amerikan i zbulimit të Forcave të Armatosura të Shteteve të Bashkuara, i cili në “Trupat e Marinës” ka punuar për 20 vjet si një ish-agjent i CIA-s.

Këtë herë ka goditur rëndë me deklaratën rreth luftës kundër terrorizmit. Ka shokuar kur ka thënë se “Shumica e sulmeve ishin të sajuara”.

Këto sulme sipas tij janë krijuar nga një shërbim sekret, transmeton Gazeta Express.

“Shikojeni mirë çdo sulm terrorist, veçanërisht në Shtetet e Bashkuara. Të gjitha janë të qëllimshme dhe mashtruese ose të detyruara nga FBI”.

“Fakti është se ne tani kemi qytetarët FBI që nxisin terrorizmin”.
Ai gjithashtu theksoi se shumica e terroristëve dhe shumicën e sulmeve terroriste janë të bëra nga shërbimet tona të sigurisë.

“Për shembull, çdo incident terrorist kemi pasur në Amerikë ishte nën sulm “flamur të rreme””.

Sipas tij sa për Xhihadin Gjoni, ai duket i financuar nga Arabia Saudite dhe të trajnuar nga CIA.

“Shkatërrimi i monumenteve të vjetra të kulturave të lashta është edhe një operacion i fshehur, kjo nuk është diçka që do të ketë terroristë punuar normalisht. Asnjë nazistët shkatërruan monumente në një masë të tillë. Ne me të vërtetë jemi në një azil i çmendur”, deklarata që shkaktoi alarm në publik, edhe pse ajo e dinte shumë para kësaj, dhe ndërsa çelikut nuk është i vetmi që pretendon për të jetuar në drejtorëve teatër çmenduri unike kontrolluar”.

Ai i tha të vërtetën, dhe e vërteta është se ne të gjithë jemi të mashtruar. “Ata luajnë me jetën tonë. Modelet dhe tregimet që ata duan”, transmeton Gazeta Express.

Fjala çeliku mund të shihet në videon në 12 minuta dhe 30 sekonda./Albeu.com/

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: