Vetëvendosje thërret protestë nesër para Kuvendit

Vetëvendosje thërret protestë nesër para Kuvendit

Dardan Sejdiu, nënkryetar i Vetëvendosjes ka ftuar qytetarët që nesër të mblidhen. Sejdiu thotë se nëse Qeveria nuk do të tërhiqet nga marrëshja e de

Nënkryetari i Novobërdës thotë se qytetarët janë të shqetësuar me atë që ndodhi në Llabjan
Kërkohet drejtësi për Zejnepe Berishën
Polici i heq mbulesën “myslimanes”, shihni reagimin e britanikëve /Video/

Dardan Sejdiu, nënkryetar i Vetëvendosjes ka ftuar qytetarët që nesër të mblidhen.

Sejdiu thotë se nëse Qeveria nuk do të tërhiqet nga marrëshja e demarkacionit me Malin e Zi, situata do të dalë jashtë kontrollit.

“Ftojmë qytetarët e aktivistët, që nesër në orën 10:00 të mblidhemi para Kuvendit. Është momenti vendimtar që ta mbrojmë Republikën tonë, nga këta kriminelë e zaptues. Demarkacioni nuk do të kalojë. Qeveria e Kosovës po e provokon situatën. Nëse nuk tërhiqet Qeveria, gjendja do të dal jashtë kontrollit dhe rezistenca do të jetë edhe më e ashpër se kurdoherë”, ka thënë Sejdiu.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0