Nesër nisin gërmimet në Zubin Potok /Video/

Nesër nisin gërmimet në Zubin Potok /Video/

Veriu i Mitrovicës, përkatësisht Zubin Potoku i cili është lokacioni i radhës ku dyshohet për varrezë masive, pritet të gërmohet të enjten – më 4 gush

Biden: Largoni zyrtarët e akuzuar dhe të dënuar nga detyrat e shërbimit publik
Ushtria izraelite arreston dhjetëra palestinezë në Bregun Perëndimor
Vetëvendosje reagon në lidhje me vendimin për ndërtimin e linjës hekurudhore Beograd–Mitrovicë

Veriu i Mitrovicës, përkatësisht Zubin Potoku i cili është lokacioni i radhës ku dyshohet për varrezë masive, pritet të gërmohet të enjten – më 4 gusht.

Kështu ka bërë të ditur për Tribuna Channel, Besa Domi, zëdhënëse në EULEX.

Domi ditë më parë i kishte thënë televizionit se veriu i Kosovës është vendi më i kontrolluar që nga viti 2000 sa i përket personave të zhdukur.

Se gërmimet në Zubin Potok mund të fillojnë në muajin gusht, këtë e ka konfirmuar edhe Prenk Gjetaj nga Komisioni Qeveritar për të pagjeturit.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: