Vetëvendosje bëhet gati për protesta, AAK-ja pret demarkacion të ri /Video/

Vetëvendosje bëhet gati për protesta, AAK-ja pret demarkacion të ri /Video/

Opozita është e ndarë në pritjet e saj lidhur me debatin e nesërm për demarkacionin. Për dallim nga dy partitë tjera, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë

Serbia çdo vit po e “humb” nga një qytet, Kosova me shtim më të madh të popullsisë
EKSKLUZIVE: MPB e Shqipërisë fillon procedurën për lirimin e Ramush Haradinaj /DOKUMENT/
The world's Youngest Billionaire is Just 24 and She's From Chicago

Opozita është e ndarë në pritjet e saj lidhur me debatin e nesërm për demarkacionin.

Për dallim nga dy partitë tjera, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, shpreson që marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi, të anulohet pas takimit të së mërkurës.

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu, tha se nuk presin shumë nga debati dhe se janë të gatshëm për protesta kundër Qeverisë, për ta parandaluar ratifikimin e marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: